^Back To Top

Zespół Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego-Hubala

I Zjazd Absolwentów ZSR

50 lat minęło…

W dniu 20 października 2018 r., świętowaliśmy piękny Jubileusz. Nasza wspaniała szkoła rozpoczęła swoje funkcjonowanie 1 października 1968 r. w obecnym budynku SP nr 3 w Sokółce. Założycielem i pierwszym Dyrektorem szkoły był Pan Kazimierz Wołyniec, który zaszczycił nas swoją obecnością podczas uroczystości. W kolejnych latach szkła zmieniała swój adres, od 1974 roku mieściliśmy się na ul. Białostockiej 81, następnie od roku 2008 r. Nasz dom to ul. Polna 1.

Uroczystości rozpoczęły się mszą w cerkwi p. w. św. Aleksandra Newskiego w Sokółce, meczecie w Bohonikach oraz kościele p. w. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce. Następnie w uroczystym przemarszu udaliśmy się do budynku szkoły, gdzie odsłonięta została tablica pamiątkowa upamiętniająca 50 – lecie powstania Naszej szkoły a jednocześnie naszego wspaniałego patrona mjr. Henryka Dobrzańskiego – HUBALA ufundowana ze środków organu prowadzącego szkołę czyli Starosta Powiatowego w Sokółce.

Kolejne punkty uroczystości odbywały się na hali sportowej, gdzie odbył się występ Powiatowej Młodzieżowej Orkiestry Dętej ZS w Suchowoli pod kierunkiem Pana Jarosława Szczerby. Po wystąpieniu Pani Dyrektor Anna Cilulko i przewodniczący Komitetu Organizacyjnego I Zjazdu Absolwentów ZSR w Sokółce Pan Stanisław Małachwiej przywitali zaproszonych gości, pracowników szkoły, uczniów a przede wszystkim przybyłych absolwentów.

W kolejnych punktach programu nastąpiły podziękowania dla byłych Dyrektorów, emerytowanych pracowników szkoły. Przedstawiona została na slajdach krótka historia szkoły a młodzież przedstawiła życie współczesne szkoły w „pigułce”.

W trakcie Jubileuszu zostały przyznane nagrody Starosty Powiatu sokólskiego i Dyrektora szkoły dla nauczycieli i pracowników z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej.

Młodzież odebrała stypendia, które będą otrzymywać z projektu „Kompetentni i wykwalifikowani” (59 uczniów) oraz stypendia Starosty Powiatu sokólskiego dla uzdolnionej młodzieży (2 uczniów).

Szkoła otrzymała również 20 laptopów zakupionych w ramach realizacji projektu „Uczniowie i nauczyciele Powiatu Sokólskiego podstawą konkurencyjnego rozwoju podlaskiej gospodarki”.

Dostaliśmy również moc serdecznych życzeń od zaproszonych gości, za które bardzo serdecznie dziękujemy!!!

Na koniec uroczystości Nasi uczniowie koła recytatorsko - teatralnego zaprezentowali się w krótkim występie kabaretowym oraz odbył się pokaz Zumby.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy w sposób finansowy i rzeczowy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości.

Dziękujemy Naszym absolwentom Wojciechowi Hołubowskiemu i Michałowi Kiziukiewiczowi za muzyczną oprawę uroczystości oraz WSZYSTKIM naszym obecnym uczniom z pomoc przy organizacji i udział w tym wyjątkowym święcie

Dziękujemy wszystkim za przybycie na uroczystości Jubileuszu 50 – lecia Zespołu Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego – Hubala w Sokółce.

Do zobaczenia na kolejnym Jubileuszu!!!

Foto: Otoka T.

Copyright © 2013. ZSR w Sokółce  Rights Reserved.